utorok 21. februára 2017

Pikantné energy-guľôčky

Aj u vás je posledné dni tak sychravo a hľadáte niečo malé, chutné, čo môžete mať vždy po ruke a postaví vás to na nohy, aj keď máte dlhý deň, či jednoducho chuť na sladké?

Odkedy som dostala knihy od Elly Woodward, pripravujem jej recepty viacmenej pravidelne.
Máloktoré však robím úplne podľa receptu a viacmenej k nim vždy niečo pridám, či pozmením recept podľa seba a zásob v chladničke či komore.
To, že jej recepty sú veľmi veselé farebné, vegánske ale veľmi chutné, ani nemusím písať. 

Veľmi ma však zaujala najmä jej receptami na guľôčky plné energie, ktoré má vždy poruke, keď dostane chuť na sladké a nejedáva komerčné sladkosti.
Rozbehla v nich dokonca biznis a tri príchute predáva aj vo Veľkej Británii, no, keď sa zamyslím, že aká je cena jednej guľôčky(40 g cca 1,8 libry!), tak oveľa výhodnejšie je pripraviť si ich doma a máte ich z jednej dávky do zásoby na niekoľko dní. 

Tiež uprednostňujem domáce sladkosti pred tými z obchodu a posledné týždne sa snažím dodať im aj výživnejšiu hodnotu. Už som skúšala viacmenej skoro všetky recepty na sladkosti z Elliných kníh a všetky boli super. 


PIKANTNÉ ENERGY-GUĽÔČKY

Receptov na energy guľôčky nájdete na internete nespočetné množstvo. 
Príchute na aké si len spomeniete...
Tentokrát som sa tiež inšpirovala Ellou, recept som však upravila podľa toho, čo som našla doma.

POTREBUJEME (10-15 kúskov o veľkosti vlašského orecha):
100 g kešu 
2 veľké hrste nesolených tekvicových semienok
100 g vykôstkovaných datlí
šťava z 1 citróna
2 ČL zázvoru
1 PL chia semienok
voda
POSTUP:
V mixéri si rozmixujeme najemno kešu, tekvicové semienka, chia semienka a zázvor.
Pridáme k nim aj datle a šťavu z citróna (pridávame postupne, podľa chuti), prípadne trochu vody a mixujeme, kým nevznikne jednotná tvarovateľná hmota. 
Z hmoty potom tvarujeme guľky veľké asi ako vlašský oriešok a skladujeme ich v uzavretej nádobe v chladničke (najviac týždeň). Pripravujete si takéto guľky doma aj vy?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára